102 lata niepodległości

W najbliższą środę, 11 listopada obchodzić będziemy święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 102. rocznicę upamiętnimy skromniej, niż w poprzednich latach, ze względu na trwający stan epidemii.

Narodowe Święto Niepodległości uczcimy modlitwą w intencji Ojczyzny oraz symbolicznym zapaleniem zniczy dla poległych bohaterów. Msza św. odprawiona zostanie w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach o godz. 10.00.

Tego dnia Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński w imieniu wszystkich mieszkańców złoży kwiaty i zapali znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na daleszyckim rynku oraz pod obeliskiem upamiętniającym uczestników walk o niepodległość na cmentarzu w Daleszycach.

- 11-ego listopada, jak co roku, choć bardziej symbolicznie, niż dotąd, oddamy hołd tym, którzy wywalczyli naszą wolność. Żałuję, że ze względu na obostrzenia sanitarne niemożliwe jest wspólne świętowanie tej niezwykle ważnej patriotycznej uroczystości, która co roku gromadzi setki mieszkańców naszej gminy i pozwala nam tworzyć wspólnotę, rozumiejącą, że wolność trzeba cenić i pielęgnować – podkreśla burmistrz Dariusz Meresiński. – Jednak mimo ograniczeń, możemy aktywnie włączyć się w świętowanie, np. wywieszając przed domem biało-czerwoną flagę. Mam nadzieję, że tegoroczne obchody skłonią nas wszystkich do refleksji nad istotą święta niepodległości i jego znaczeniem dla każdego z nas osobiście.


Dzisiaj jest: 26 listopada 2020 Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12319438