Rośnie liczba mieszkańców naszej gminy

liczba-mieszkancow-www

Zajrzeliśmy do danych dotyczących ewidencji ludności w naszej gminie. Sprawdzamy m.in. jakie imiona dla dzieci wybierano w minionym roku najchętniej.

Stan ludności gminy Daleszyce wyniósł na koniec grudnia 2020 r., dokładnie 15 877 osób czyli o 112 osób więcej niż w roku 2019. Co ciekawe w tym gronie więcej jest kobiet (7 987) niż mężczyzn (7 890). W 2020 roku zmarło 179 osób. Urodziło się natomiast 145 dzieci: 75 dziewczynek i 70 chłopców. Pierwszy raz od kilku lat, liczba urodzeń w naszej gminie jest niższa od liczby zgonów. Jak widać w naszej gminie ciągle dominują kobiety.

Sprawdziliśmy również jakie imiona najchętniej nadają swoim dzieciom mieszkańcy gminy Daleszyce. Wśród dziewczynek najpopularniejszymi imionami w minionym roku były Antonina, Zuzanna, Aleksandra i Hanna. Rodzice decydowali się również nadać swoim córeczkom imiona takie jak: Jaśmina, Jagoda, Liwia, Otylia czy Carmen. Jeśli chodzi o chłopców, to zdecydowanie najpopularniejszym imieniem był Jan. W tym gronie znalazły się również imiona: Jakub i Antoni. Rzadziej spotykane imiona wśród chłopców to m.in. Maurycy, Nataniel i Jędrzej.

Każdy z samorządowców zabiega o to, aby „mieć” jak najwięcej mieszkańców - Dążymy do tego, aby powstawały lepsze warunki do życia, a co za tym idzie liczba mieszkańców w naszej gminie każdego roku stale wzrastała. Ma to duży wpływ nie tylko na budżet ale również na rozwój jak i dobre funkcjonowanie naszej gminy – podsumowuje burmistrz Dariusz Meresiński.


Dzisiaj jest: 17 stycznia 2021 Imieniny: Marian, Jan, Antoni

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12397371