„Najlepsze prezenty ukryte są w sercach” - jak śpiewała Anna Szarmach

Za nami magiczny czas, czas miłości, bliskości, serdecznych życzeń. Te święta były jednak inne niż co roku. Pandemia zmusiła nas do ograniczenia kontaktów w trosce o zdrowie nas wszystkich. Ucierpiały na tym zwłaszcza osoby chore, samotne i w podeszłym wieku – te, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia w tym szczególnym okresie.

O seniorach nie zapomnieli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach. Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze z naszej szkoły na czele z nauczycielami plastyki i techniki zorganizowali akcję „Kartka dla seniora".

Motto akcji brzmiało: „Jeśli możemy coś dla nich zrobić i rozjaśnić straszliwe ciemności nagromadzone nad światem – zróbmy to i nie odkładajmy tego na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ważne jest tu i teraz, a jeden uśmiech więcej znaczy niż sto słów."

Nie myśląc długo, postanowiliśmy obdarzyć kartkami świątecznymi Dom Opieki „Zielone Niwy". Jest to ośrodek dla seniorów: chorych na typowe schorzenia wieku podeszłego, na demencję starczą, depresję oraz chorobę Alzheimera i chorobę Parkinsona), wymagających rehabilitacji po przebytych zabiegach szpitalnych, potrzebujących całodobowej opieki pielęgniarskiej, niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania w warunkach domowych.

Aby choć na chwilę pensjonariusze zapomnieli o niezbyt wesołej rzeczywistości, postanowiliśmy wprowadzić ich w świąteczny nastrój. Uczniowie obdarowali seniorów pięknymi kartkami z osobistymi życzeniami bożonarodzeniowymi, Przez nauczyciela muzyki, pana Roberta Puchałę została przygotowana prezentacja multimedialna złożona z kolęd i pastorałek, śpiewanych w zaciszu domowym przez uczniów naszej szkoły.

Rolę gospodarza pełnił dyrektor placówki, pan Andrzej Nawrot, który serdecznie nas przyjął, przedstawił krótko zarys działalności ośrodka oraz uświadomił, jak ważne dla samopoczucia pensjonariuszy jest zainteresowanie ich sprawami oraz radość, jaką im sprawiliśmy. Nasze ozdoby trafiły do pokoi i wspólnej przestrzeni, stając się częścią bożonarodzeniowej magii.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę i kolejne spotkania w większym gronie.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom uczniów za zaangażowanie w życie szkoły i dostarczanie kartek. Bez Was nie udałoby się to wszystko.

Aneta Oszczepalska

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu


Dzisiaj jest: 17 stycznia 2021 Imieniny: Marian, Jan, Antoni

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12397386