Aktualności PAP Samorząd

W Widełkach powstaje efektowny budynek

„Modernizacja i doposażenie ośrodka prowadzącego działalność edukacji ekologicznej w miejscowości Widełki na terenie gminy Daleszyce” to nazwa zadania, dzięki któremu już wkrótce w tej miejscowości oddany do użytku zostanie przepiękny budynek.

Inwestycja, którą prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „IKAR” z Widełek jest na ostatniej prostej. W ramach zadania przeprowadzana jest modernizacja budynku byłej szkoły. Zagospodarowany będzie również teren wokół budynku. – Modernizacja ma za zadanie dostosować obiekt do projektowanej funkcji. Będzie to budynek przyjazny dla osób niepełnosprawnych i energooszczędny. Trwająca termomodernizacja sprawi, że zużycie energii zostanie zoptymalizowane. Poprawi jednocześnie estetykę budynku, która już teraz wygląda imponująco – informuje Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Czytaj więcej...

Trwają prace w Widełkach

Realizacja zadania pod nazwą „Modernizacja i doposażenie ośrodka prowadzącego działalność edukacji ekologicznej w miejscowości Widełki na terenie gminy Daleszyce” idzie zgodnie z planem.

Inwestycja, którą prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „IKAR” z Widełek nabrała tempa. W ramach zadania przeprowadzana jest modernizacja budynku byłej szkoły. Zagospodarowany będzie również teren wokół budynku. – Modernizacja ma za zadanie dostosować obiekt do projektowanej funkcji. Będzie to budynek przyjazny dla osób niepełnosprawnych i energooszczędny. Planowana termomodernizacja sprawi, że zużycie energii zostanie zoptymalizowane.

Czytaj więcej...

Zakończyły się prace przy budowie platformy widokowej i ścieżki dydaktycznej

Wieża widokowa, wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, a także oznakowana ścieżka dydaktyczna jest już dostępna dla turystów i mieszkańców naszej gminy.

Inwestycja polegała na zagospodarowaniu terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach znajdującego się w Cisowsko-Orłowińskim Parku Krajobrazowym, charakteryzującego się wysokimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi.

- Naszymi działaniami chcemy podnieść atrakcyjność turystyczną tego terenu, a także odpowiednio wykorzystać stworzone przez przyrodę warunki do aktywnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że już wkrótce na ścieżce będzie można spotkać wielu turystów, a także naszych mieszkańców – mówi burmistrz, Dariusz Meresiński.

Czytaj więcej...

Zakończyła się termomodernizacja świetlicy w Cisowie

Zakres prac termomodernizacyjnych przy świetlicy w Cisowie był bardzo szeroki.

Prowadzone prace miały za zadanie pomóc w zwiększeniu poziomu energooszczędności i komfortu cieplnego. Został on osiągnięty poprzez modernizację systemu C.O., zamurowanie niektórych otworów, docieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych piwnicy, a także ścian zewnętrznych ponad gruntem oraz dzięki wymianie stolarki drzwiowej i okiennej. Budynek świetlicy w Cisowie zyskał także nową elewację, co znacznie poprawiło jego wygląd zewnętrzny.

Czytaj więcej...

Trwają prace przy budowie platformy widokowej i ścieżki dydaktycznej

Można dostrzec już pierwsze efekty prac przy budowie platformy widokowej w Daleszycach oraz zagospodarowaniu miejsc wokół świetlic w Cisowie i Widełkach. Już niebawem staną tam wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, będzie także oznakowana ścieżka dydaktyczna.

Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest Firma Projektowo-Budowlana „WŁODAR” Michał Włodarz.

Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w miejscowościach Cisów i Widełki. Powstaną tam ścieżka dydaktyczna w formie pętli i platforma widokowa z trzema przystankami.

Czytaj więcej...


Dzisiaj jest: 16 września 2019 Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11715285