Aktualności PAP Samorząd

Trwa termomodernizacja szkół w Daleszycach

Będzie cieplej i zarazem oszczędniej. W budynkach gimnazjum i szkoły podstawowej w Daleszycach trwa termomodernizacja, której efekty widać już gołym okiem. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Kompleks budynków szkolnych w Daleszycach doczekał się kompleksowego remontu. Termomodernizacja jest receptą na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło i co z tym idzie obniżeniem kosztów ogrzewania przy jednoczesnej poprawie komfortu jego użytkowania. Budynki zyskają również nową elewację, co znacznie poprawi ich estetykę.

Czytaj więcej...

Inteligentne oświetlenie w gminie Daleszyce

Inteligentne, dostosowujące się do natężenia ruchu drogowego i warunków pogodowych oświetlenie uliczne jest właśnie montowane na terenie gminy Daleszyce.

Urząd Miasta i Gminy w Daleszyce realizuje projekt pn. „Wsparcie gospodarki niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego ZIT KOF na obszarze Gminy Daleszyce ”.

W ramach umowy wykonawca wymienia 810 sztuk dotychczasowych opraw oświetleniowych na nowoczesne oprawy w technologii LED oraz instaluje System Inteligentnego Oświetlenia, który umożliwi automatyczną zmianę parametrów oświetlenia, dostosowując je do bieżących wymagań, wynikających ze zmiennych sytuacji drogowych. Systemy Inteligentnego Oświetlenia pozwalają na ograniczenie oświetlenia przy sprzyjającej pogodzie i małym natężeniu ruchu, ale też do wzmocnienia mocy tam, gdzie konieczne jest zapewnienie większej jasności, np. na ruchliwych skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych.

Czytaj więcej...

Trwa termomodernizacja budynku gimnazjum w Daleszycach

Jest to kolejny budynek w gminie Daleszyce, który został poddany termomodernizacji. Prace są zaawansowane, dzięki nim będzie cieplej i zarazem oszczędniej.

Termomodernizacja jest receptą na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło i co z tym idzie obniżeniem kosztów ogrzewania budynku przy jednoczesnej poprawie komfortu jego użytkowania. Już w kwietniu ruszy wymiana instalacji centralnego ogrzewania w całym budynku.

Zakres robót budowlanych obejmuje miedzy innymi: docieplenie stropodachu, wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian zewnętrznych, renowację ścian cokołów, wymianę stolarki okiennej oraz renowację elewacji co znacznie poprawi ogólny wygląd.

Przypomnijmy, że prace termomodernizacyjne trwają równolegle w szkołach podstawowych w Sukowie i Marzyszu.

Szkoła podstawowa w Sukowie w nowych kolorach - termomodernizacja trwa

Ścieżka dydaktyczna i platforma widokowa już wkrótce w naszej gminie

sciezka-dydaktyczna

Ogłoszono przetarg na działanie inwestycyjne polegające na zagospodarowaniu terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz przy świetlicach wiejskich w Cisowie i Widełkach.

Zadanie ma być zrealizowane w ramach projektu „Budowa platformy widokowej w msc. Daleszyce oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w msc. Cisów i Widełki, jako zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów przyrodniczych KOF na terenie gminy Daleszyce”. Wynikiem planowanych działań będzie powstanie ścieżki dydaktycznej w formie pętli z platformą widokową i trzema przystankami.

Czytaj więcej...


Dzisiaj jest: 22 lipca 2018 Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

utrudnienia-obwodnica

odpady2013

aplikacja-blisko-baner

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Stacja Meteorologiczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach

pogoda-gimnazjum

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

tpzd logo

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11243776