Świetlice w Cisowie i Komórkach zyskają nowy blask – prace budowlane w toku

Świetlica w Cisowie

Świetlica w Komórkach

Trwa termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Cisowie. Będzie cieplej, bardziej komfortowo i ekonomicznie. Zmieni się także świetlica wiejska w Komórkach, która jest w trakcie rozbudowy.

W toku realizacji są dwie duże inwestycje dotyczące miejsc spotkań mieszkańców z terenu gminy Daleszyce. – Świetlice wiejskie to centra kulturalne poszczególnych miejscowości, miejsca, gdzie lokalne społeczności mogą się spotykać i integrować. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby te pomieszczenia spełniały określone warunki. Musi być ciepło, estetycznie i komfortowo – podkreśla Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Termomodernizacja świetlicy w Cisowie

Zakres prac termomodernizacyjnych przy świetlicy w Cisowie jest bardzo szeroki. – Zamierzony efekt zwiększenia poziomu energooszczędności i komfortu cieplnego zostanie osiągnięty poprzez modernizację systemu C.O., zamurowanie niektórych otworów, docieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych piwnicy, a także ścian zewnętrznych ponad gruntem oraz wymianę stolarki drzwiowej i okiennej – informuje burmistrz Dariusz Meresiński.

Termomodernizacja obejmie również przygotowanie pomieszczenia składowania pelletu i wymurowanie komina. Zakupione i zamontowane będą także nowe grzejniki płytowe i liczniki ciepła. Wokół budynku położona zostanie opaska z kostki brukowej.

Koszt inwestycji to 399 tysięcy 998 złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków ZIT KOF.

Rozbudowa świetlicy w Komórkach

Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Komórkach idzie pełną parą. Jeszcze w tym roku zostanie zakończona budowa ścian nośnych i ścian działowych. Wykonany będzie strop, konstrukcja drewniana dachu i zamontowane pokrycie dachowe. Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa. Dalsze prace budowlane będą kontynuowane po nowym roku.

Przypomnijmy, do budynku świetlicy wiejskiej w Komórkach ma być dobudowana kotłownia i nowe sale zajęć. Powstaną także pomieszczenia administracyjne, pomocnicze oraz garaż. Budynek po rozbudowie będzie miał konstrukcję tradycyjną. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędne instalacje. Zostanie tu zamontowane centralne ogrzewanie i wentylacja grawitacyjna ze wspomaganiem. Inwestycja obejmie również instalację wodno-kanalizacyjną, odgromową i elektryczną.

Warto dodać, że samorząd Miasta i Gminy Daleszyce pozyskał na przebudowę świetlicy w Komórkach znaczące dofinansowanie, które zostało przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i wyniesie blisko 230 tysięcy złotych.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 15 lipca 2020 Imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12128897