Trwają prace w Widełkach

Realizacja zadania pod nazwą „Modernizacja i doposażenie ośrodka prowadzącego działalność edukacji ekologicznej w miejscowości Widełki na terenie gminy Daleszyce” idzie zgodnie z planem.

Inwestycja, którą prowadzi Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „IKAR” z Widełek nabrała tempa. W ramach zadania przeprowadzana jest modernizacja budynku byłej szkoły. Zagospodarowany będzie również teren wokół budynku. – Modernizacja ma za zadanie dostosować obiekt do projektowanej funkcji. Będzie to budynek przyjazny dla osób niepełnosprawnych i energooszczędny. Planowana termomodernizacja sprawi, że zużycie energii zostanie zoptymalizowane. Poprawi jednocześnie estetykę budynku – informuje Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmie między innymi wyburzenie części ścian wewnętrznych, łącznika i dwóch klatek schodowych, a także zadaszenia nad werandą. W to miejsce zostanie wybudowana przeszklona klatka schodowa z miejscem na windę lub platformę dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia na piętrze i parterze zyskają nowy układ funkcjonalny. Będzie wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna wewnętrzna oraz centralnego ogrzewania wraz z montażem nowego pieca na pellet. Zbudowana zostanie przydomowa oczyszczalnia ścieków i podziemne zbiorniki na pellet z instalacją transportu pneumatycznego. Wykonana będzie instalacja wentylacji, fotowoltaiczna i elektryczna zewnętrzna.

Obok budynku stanie drewniana wiata z miejscami siedzącymi i stołem oraz przestrzenią na ognisko i stałym paleniskiem. Zamontowane zostaną kosze na śmieci, stojaki na rowery i zewnętrzne zestawy edukacyjno-demonstracyjne. Na terenie obiektu powstanie też parking z ośmioma stanowiskami postojowymi i dwoma dodatkowymi dla osób niepełnosprawnych oraz jednym dla autokarów. Istniejąca droga wewnętrzna również przejdzie modernizację. Powstaną tu ciągi piesze z kostki brukowej. Plac zostanie ogrodzony, a wokół posadzona nowa zieleń.

Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 180 tys. złotych. Inwestycja jest realizowana przez Gminę Daleszyce w ramach ZIT KOF.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 15 lipca 2020 Imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12128841