Apel Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce

Szanowni Państwo!

W związku ze stanem epidemii na terenie naszego kraju zwracam się z prośbą do mieszkańców gminy Daleszyce: stosujmy się do wprowadzonych ograniczeń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym – zapewnienie nam wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa.

Kluczowe w opanowaniu kryzysu jest nasze zachowanie. Zatem unikajmy skupisk ludzi, często myjmy ręce i – przede wszystkim – jeśli to tylko możliwe, pozostańmy w domach. Pamiętajmy, że wolno nam wychodzić jedynie do pracy, po konieczne sprawunki i, aby wolontaryjnie pomóc w walce z koronawirusem. Poświęcając tak niewiele ze swoich swobód, możemy przyczynić się do ocalenia zdrowia i życia osób najbardziej zagrożonych.

Apeluję, aby wszyscy objęci nakazem kwarantanny bezwzględnie się do tego obowiązku stosowali. Dotyczy to osób narażonych na kontakt z zakażonym oraz powracających z zagranicy; a także ich domowników. Nieprzestrzeganie nakazu jest zagrożone wysokim mandatem, ale pamiętajmy, że podstawowe zagrożenie to ryzyko zarażania wirusem i zachorowania. Zagrożenie to dotyczy w pierwszej kolejności nas samych i naszych rodzin.

Proszę, abyśmy mieli na względzie tych, którzy są szczególnie podatni na zachorowanie: to osoby starsze i te o obniżonej odporności organizmu. Nie narażajmy ich niepotrzebnie własną beztroską. Uczulam również, by nie pozostawiać samych sobie osób chorych i samotnych. Starajmy się wesprzeć potrzebujących, do ich dyspozycji pozostają pracownicy MGOPS w Daleszycach i Urzędu Miasta i Gminy.

Jestem pewien, że mieszkańcy gminy Daleszyce wykażą się w tym trudnym czasie solidarnością i empatią. Wielokrotnie dawaliśmy w przeszłości dowody bezinteresownej pomocy – tak też jest i teraz. Dziękuję Paniom, które zgłaszają się do nas i włączają w akcję szycia maseczek ochronnych dla lekarzy i pacjentów. Wciąż zapraszamy chętnych do współpracy!

Przypominam, że z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach możecie się Państwo komunikować telefonicznie i mailowo. W ten sposób, do czasu odwołania zagrożenia, odpowiadamy na wszystkie wnioski. Nad ochroną obywateli i działaniami ograniczającymi możliwość rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 czuwa Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Aby być na bieżąco z komunikatami dotyczącymi koronawirusa, proszę o śledzenie informacji zamieszczanych na stronie internetowej naszej gminy www.daleszyce.pl. Wszystkie komunikaty i nowe rozporządzenia udostępniamy poprzez aplikację BLISKO. Ponadto, korzystajmy tylko ze sprawdzonych źródeł informacji o aktualnej sytuacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny.

Liczę, że wspólnie zdołamy do minimum ograniczyć zagrożenie. Proszę, pozostańmy odpowiedzialni w trosce o siebie i swoich bliskich.

Dariusz Meresiński

Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

 


Dzisiaj jest: 13 lipca 2020 Imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12126356