Drukuj
Odsłony: 1189

Gabrysia Kaczmarczyk ze szkółki kolarskiej Vento Bike Team z Daleszyc została Mistrzynią Polski Szkółek Kolarskich na rok 2021. Młoda zawodniczka dwukrotnie stanęła na najwyższym podium w organizowanych w czerwcu ogólnopolskich zawodach. Kolejnych sukcesów pogratulował naszym młodym kolarzom burmistrz Dariusz Meresiński.
27 czerwca Gabrysia Kaczmarczyk zdobyła Mistrzostwo Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie. Nasza zawodniczka była pierwsza wśród siódmoklasistek w Wyścigu ze Startu Wspólnego. Do pokonania miała trzy okrążenia po 8 km. Startowało 36-ciu zawodników.

- Gratuluję Gabrysi kolejnych sukcesów, którymi nasza młodziutka zawodniczka już regularnie udowadnia, że jest w swojej kategorii najlepsza – mówi burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. – Nie ma chyba miesiąca, żebyśmy nie usłyszeli o jakichś sukcesach kolarzy z daleszyckiej szkółki, co mnie bardzo cieszy, bo osobiście wszystkich dopinguję. Widzę ich, kiedy trenują na terenie naszej gminy i cieszę się, że każdego dnia robią sportowe postępy i przywożą medale z kolejnych mistrzostw. Niech ta pasja ich prowadzi dalej i przynosi dużo radości – dodał burmistrz.

13 czerwca podopieczna trenerów Jana i Krzysztofa Baćkowskich zdobyła pierwsze miejsce w Pińczycach, gdzie rozgrywany był Puchar Polski Konkurencje Olimpijskie w Kolarstwie Szosowym. Gabrysia najszybciej spośród niemal 90-ciu zawodników pokonała dystans 15,7 km.
Na Mistrzostwach Szkółek Kolarskich dobrze poradził sobie też Kacper Kwiatek z Vento Bike Team; był piąty na dystansie 40 km. 10-ty był Kacper Więckowski. W sumie w tej kategorii wiekowej startowało 33-ech zawodników.
Udane starty w Mistrzostwach zaliczyli też inni podopieczni daleszyckiej szkółki: Marcelina Kuśmierz, Wiktoria Olejarczyk, Zuzanna Mysiór i Kacper Kaczmarczyk.