Aktualności PAP Samorząd

Rodzinny festyn w Marzyszu

19 czerwca na placu Szkoły Podstawowej w Marzyszu odbył się trzeci już z kolei charytatywny festyn rodzinny pod hasłem „Proszę kasy nie żałować, chcemy sale remontować”, którego organizatorem byli: Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Marzysza, Radny Rady Miejskiej w Daleszycach Sławomir Jamioł, Sołtys Janina Mikołajczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marzyszu Marek Młynarczyk wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzice.

Rodzinny festyn okazał się niezwykle udaną imprezą. Przybyło mnóstwo mieszkańców i wspaniałych gości, a wśród nich: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jan Cedro oraz Radni Rady Miejskiej w Daleszycach wraz z Przewodniczącym Mariuszem Dziadowiczem.

Impreza rozpoczęła się występem artystycznym uczniów z klas 0-III, którzy zaprezentowali przedstawienie, pt: „Muzyczna podróż dookoła świata”, następnie odbył się „Światowy pokaz mody” w wykonaniu dzieci z klas IV-V, nie zabrakło także scenicznych popisów najmłodszych wychowanków szkoły, czyli oddziału przedszkolnego „Kubuś” - dzieciaki wykonały wspaniały indiański taniec i Polkę Kowbojkę. Ponadto festyn uświetniły inne atrakcje: występy uzdolnionej młodzieży, magia w wykonaniu pana Wojciecha Tarasowicza, pokaz strażacki, podczas którego dzielni strażacy na potrzeby widowiska rozcinali samochód, występy zespołów ludowych: Marzyszanek, Kumotrów, Morawicy i Korbanów, konkursy przeprowadzone przez policję i zabawy sportowe. Konferansjerem imprezy była pani Elżbieta Tarasowicz.

Dużym powodzeniem cieszyło się miasteczko zabaw, na którym znajdowały się m. in. dmuchańce i duże gry planszowe. Kolejki ustawiały się także do „Wielkiej loterii fantowej” - dochód z niej zostanie przeznaczony na remont szkolnych sal lekcyjnych. Warto zaznaczyć, iż każdy los był wygrany, a podczas finałowej loterii, niektórzy otrzymali bardzo cenne nagrody.

Wiele emocji dostarczyła licytacja wartościowych przedmiotów, prowadzona z humorem i wielkim zaangażowaniem przez Mirosława Kopika. I tak zlicytowano m. in.: torbę kadry narodowej z igrzysk w Soczi przekazaną przez Biskupa Mariana Florczyka, pióra od Haliny Olendzkiej, piłkę z autografem Karola Bieleckiego od Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego oraz obraz od profesora Edwarda Szpringera. Publiczność była bardzo hojna i chętnie brała udział w aukcji.

Przez cały czas trwania festynu można było skosztować wspaniałych potraw i wypieków w specjalnie przygotowanych kawiarenkach ze smakołykami, a także degustować pieczonej kiełbaski prosto z grilla.

Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka pod gwiazdami, przy rytmach znanych hitów, trwająca do późnych godzin wieczornych.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Marzysza, Radny Rady Miejskiej w Daleszycach Sławomir Jamioł, sołtys Marzysza Janina Mikołajczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marzyszu Marek Młynarczyk wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzice pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i dobroczyńcom oraz zaprosić na kolejny festyn w przyszłym roku.

Grono Pedagogiczne
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Marzyszu


Dzisiaj jest: 16 września 2019 Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11715273