Aktualności PAP Samorząd

SP z Daleszyc mistrzem województwa w piłce siatkowej „Świętokrzyskie Mini Volley Cup 2016”

21 czerwca w hali „Pod Basztami” w Chęcinach rozegrany został finał tegorocznej edycji siatkarskiego turnieju Świętokrzyskie Mini Volley Cup. Występ w tym turnieju okazał się dla Szkoły Podstawowej w Daleszycach podwójnym sukcesem. Drużyna chłopców z klas szóstych wywalczyła Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego, a zespół chłopców z klas piątych znalazł się na miejscu trzecim. Drużyna dziewcząt z klas piątych uplasowała się na miejscu szóstym.

Do finału zakwalifikowały się zespoły, które pomyślnie przebrnęły wcześniejsze etapy rozgrywek. A były to szkoły Podstawowe z Włoszczowy, Stopnicy, Chęcin, Daleszyc, Skorzeszyc, Waśniowa, SP 8 Kielce, SP 9 Kielce, SP 24 Kielce, SP 25 Kielce, SP 33 Kielce, SP 34 Kielce, ULKS Chobrzany, Integro Staszów oraz Plas Kielce. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali koszulki sportowe, medale oraz dyplomy. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem turnieju w klasach VI został – Hubert Jaroń z Daleszyc, w nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę oraz torbę sportową. Drużyny prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach. Opiekunem i trenerem drużyny chłopców jest Grzegorz Wiącek, dziewcząt - Jolanta Naszydłowska.

Myślę, że mistrzostwo województwa to wielki sukces dla szkoły, a przede wszystkim dla grających chłopców. Poziom zawodów był wyrównany, a podczas meczów finaliści prezentowali wysoki poziom sportowy. Po sukcesie wojewódzkim w turnieju „Voleleymania 2016”, gdzie nasza szkoła wywalczyła prawo gry w turnieju makroregionalnym w Ropczycach, wciąż utrzymujemy wysoki poziom będąc sportowo jedną z najlepszych szkół w województwie.

Organizatorem zawodów i koordynatorem wojewódzkim projektu był trener Efektora Kielce - Dariusz Daszkiewic.

Skład drużyny chłopców: Hubert Jaroń, Adrian Kielasiński, Patryk Hernik, Mateusz Oszczepalski, Michał Polit i Karol Malinowski. W rywalizacji klas piątych wystąpili Sebastian Pochopień, Kornel Otawski, Dawid Duda, Mateusz Błaszczyk, Kacper Zwierzyński, Ernest Zwierzyński oraz Piotr Powałek.

Skład drużyny dziewcząt: Natalia Łebek, Oliwia Łebek, Natalia Strząbała oraz Nikola Paluch.