Aktualności PAP Samorząd

Sukces goni sukces, uczennica z Sukowa mistrzynią słowa

sukowKolejny sukces Klaudii Adamiec - uczennicy Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie. Tym razem na jej konto powędrowało wyróżnienie w prestiżowym konkursie literackim pt. "O pióro Stefana" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Co ciekawe Klaudia właśnie z tą szkołą wiąże swoją przyszłość po zakończeniu nauki w gimnazjum.

Adamiec swoimi sukcesami mogłaby obdzielić niejednego ucznia. Wystarczy wspomnieć, że w bieżącym roku szkolnym zapracowała na tytuł laureata XIII Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum województwa świętokrzyskiego. Zaledwie kilkanaście dni później potwierdziły się jej nieprzeciętne zdolności językowe i literackie. Okazało się, że jej wiersze zostały docenione przez ekspertów. Jury w składzie: Lilla Winiarska-Mancini, Anna Wojnowska-Duplicka, Elżbieta Pukalska nie przyznało wprawdzie nagrody głównej, tylko dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je właśnie Klaudia Adamiec z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie i Angelika Sobczyńska z Gimnazjum im. Karola Wojtyły - Papieża Polaka w Kostomłotach Drugich. Laureatki nagrodzono książkami, długopisami firmy Parker i pendrive'ami. Nagrodzone wiersze zostały zaprezentowane uczestnikom uroczystości. Młodzi miłośnicy języka polskiego mieli za zadanie napisać trzy utwory inspirowane cytatem z "Niezdary" Adolfa Dygasińskiego: "Ale ani siebie, ani świata nie zdołamy zbadać; możemy tylko przyjrzeć się sobie samym w tym świecie umieszczonym".

Klaudia jest uczennicą wszechstronnie uzdolnioną. Na jej koncie jest także tytuł finalisty XIII Konkursu Biologicznego oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim dla gimnazjalistów „Uczę się dla moich marzeń” (2015r.). Uczennica z Sukowa może się także pochwalić III miejscem w III Świętokrzyskim Turnieju Językowym organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Ściegiennego w Kielcach oraz II miejscem w II Przeglądzie Recytatorskim Twórczości Patriotycznej „Umiłowana Ojczyzna” organizowanym przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (2015r.). Klaudia Adamiec wywalczyła także wyróżnienie w VI Edycji Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w liryce” organizowanym przez Nadleśnictwo Daleszyce – recytowała wówczas autorski utwór poetycki (2015 r.).

Klaudii można także pozazdrościć aktywności na forum klasowym, szkolnym i międzyszkolnym. Świadczą o tym: udział w XII Konkursie Języka Polskiego (etap powiatowy), udział w XXIV oraz XXV Konkursie Recytatorskim Świętokrzyskiej Poezji Ludowej w Daleszycach (2013 i 2014 r.), udział w III oraz IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkanie ze Słowem” organizowanym przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach (2015 i 2016 r.), udział w II Festiwalu Piosenki Wojskowej "Żołnierska Nuta" o Puchar Wiceminister Obrony Narodowej Beaty Oczkowicz oraz działalność w Samorządzie Szkolnym Gimnazjum w Sukowie, działalność w Szkolnej Drużynie Harcerskiej, działalność w Szkolnym Kole Teatralnym – udział w uroczystościach i akademiach szkolnych i reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Klaudia jest także uzdolniona muzycznie. Ma na swoim koncie liczne występy wokalne oraz instrumentalne (gra na gitarze). I co najważniejsze pozostaje bardzo skromną osobą.


Dzisiaj jest: 16 września 2019 Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

utrudnienia-obwodnica

logo-wybory

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

aplikacja-blisko-baner

esesja logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Pogoda Daleszyce z serwisu

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11715291