Aktualności PAP Samorząd

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Komórkach

Nowe sale zajęć, kotłownia i pomieszczenia administracyjne oraz garaż – rozbudowa świetlicy w Komórkach w gminie Daleszyce dobiegła końca. Oficjalne otwarcie miejsca spotkań lokalnej społeczności odbyło się 6 lipca. Towarzyszyło mu uroczyste przecięcie wstęgi, występy artystyczne i zabawa taneczna pod chmurką.

Przecinali wstęgę

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15.00 mszą świętą polową, odprawioną przy świetlicy w Komórkach. Po niej zebrani goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu wyremontowanego i rozbudowanego budynku. Jak na taką uroczystość przystało, nie mogło zabraknąć tradycyjnego przecinania wstęgi. Tę honorową czynność pełnili: ksiądz Paweł Stolarczyk, Senator, Krzysztof Słoń, Radny Sejmiku Województw Świętokrzyskiego, Grzegorz Gałuszka, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński, Radna Rady Powiatu, Anna Kosmala, Przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach, Rafał Siwonia, Sołtys sołectwa Komórki, Justyna Polak, przewodnicząca KGW Komórki, Małgorzata Strzębała, prezes OSP Komórki, Dominik Zarębski oraz młoda przedstawicielka mieszkańców sołectwa Komórki, Nikola Chojnacka.

- Rozbudowa świetlicy w Komórkach jest odpowiedzią na zgłaszane przez lokalną społeczność zapotrzebowanie. Będzie to ogólnodostępne miejsce spotkań, w którym stworzyliśmy warunki na miarę pojawiających się potrzeb. Cieszę się, że możemy je dziś oddać do dyspozycji mieszkańców i jestem przekonany, że będzie im dobrze służyło – mówił Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Po części oficjalnej wydarzenia rozpoczęła się część artystyczna. Przed zebraną publicznością wystąpił Zespół Taneczny „Kryształki" oraz lokalni ludowi artyści: Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Sukowianki znad Lubrzanki oraz Dalmarjanki. Wieczorem zaproszeni goście oraz mieszkańcy wzięli udział we wspólnej zabawie tanecznej pod chmurką.

Znaczące dofinansowanie

Przypomnijmy, samorząd Miasta i Gminy Daleszyce pozyskał na przebudowę świetlicy w Komórkach znaczące dofinansowanie zewnętrze. Pomoc finansowa w wysokości blisko 230 tys. złotych została przyznana w ramach programu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szeroki zakres prac

Roboty budowlane obejmowały dobudowanie kotłowni oraz nowych sal zajęć. Powstały tu także pomieszczenia administracyjne, pomocnicze oraz garaż. Ściany zostały wybudowane z pustaków ceramicznych i zwieńczone wieńcami. Stropy wykonano w konstrukcji żelbetowej. Zaprojektowano też nową więźbę dachową oraz pokrycie połaci dachu nawiązujące pochyleniem i wysokością do części istniejącej. Budynek po rozbudowie ma zwartą i spójną konstrukcję tradycyjną.

Budynek ma pełnić wiele ról i stać się magnesem, który zintegruje lokalną społeczność i mieszkańców Komórek. Od tej chwili mają się gdzie spotykać, wspólnie spędzać czas i tworzyć ciekawe projekty. Mamy nadzieje, że ten piękny budynek zainspiruje mieszkańców do wielu działań i to właśnie w nim swój początek będzie miało szereg ciekawych inicjatyw dla dobra Komórek i całej gminy Daleszyce.


Dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11893977