Aktualności PAP Samorząd

Radni zapoznali się ze stanem infrastruktury na terenie gminy Daleszyce

29 czerwca odbyła się tak zwana sesja objazdowa Rady Miejskiej. Podczas mobilnego spotkania radni mieli okazję bezpośrednio zapoznać się ze spostrzeżeniami mieszkańców i obejrzeć stan gminnej infrastruktury.

Jednym z miejsc, które odwiedzili radni było Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach, gdzie trwają prace modernizacyjne budynku byłej szkoły. Działania mają przystosować obiekt do projektowanej funkcji, czyli edukacji ekologicznej. Prace budowlane mają bardzo szeroki zakres i dotyczą przebudowy wnętrz budynku, montażu nowych instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji, fotowoltaicznej oraz elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej.

Radni obejrzeli też miejsce, gdzie wybudowano wieżę widokową o wysokości 15 metrów. Obok niej zorganizowano ciąg pieszo-rowerowy w formie pętli, pełniący funkcję ścieżki dydaktycznej.

Kolejnym punktem na trasie wyjazdu w teren była przebudowana szkoła w Sierakowie. Przypomnijmy, w wyniku rozbudowy powstały tu trzy sale dydaktyczne, sala zajęć wychowania fizycznego, hol przy części wejściowej oraz ogólna szatnia dla uczniów. Rozbudowano też kotłownię, zamontowano instalację elektryczną i wodnokanalizacyjną oraz CO. W dobudowanej części znalazły się również pomieszczenia socjalno-sanitarne z przebieralniami, łazienkami i WC. W zakres realizowanej inwestycji weszło też wyposażenie trzech sal w meble i pomoce dydaktyczne.

Radni obejrzeli także nowe zbiorniki hydroforowe w Niwach i w Mójczy. Odwiedzili również szkołę w Szczecnie, która już wkrótce przejdzie gruntowną termomodernizację. Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, ściany fundamentowe, a także strop poddasza nieużytkowego. Będzie tu też nowa instalacja CO, wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna. W ramach prac zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa.

Na koniec odbył się objazd sołectwa Suków. – Tego typu wyjazdy w teren są bardzo ważne. Radni mogą zapoznać się z efektami naszej wspólnej pracy i zobaczyć, że efektem podejmowanych uchwał są konkretne inwestycje i działania na rzecz mieszkańców – podsumowuje Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.


Dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

odpady-nowe-konto.jpgodpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11893977