Aktualności PAP Samorząd

Cyfrowa edukacja w naszych szkołach

W Urzędzie Miasta i Gminy Daleszyce podpisana została umowa, dzięki której uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Daleszyce będą mogli rozwijać i podnosić swoje kompetencje dzięki stosowaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

W naszych placówkach będą organizowane szkolenia w ramach realizacji projektu pn. „Edukacja cyfrowa w Szkołach Podstawowych w Gminie Daleszyce”. Dzięki nim nauczyciele oraz uczniowie będą kształtować i rozwijać swoje kompetencje cyfrowe ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i wynikających z tego zagrożeń. Co więcej, w ramach zajęć wykorzystywane będą narzędzia TIK, które zostaną zakupione do szkół i będą stopniowo wprowadzane do codziennego nauczania przedmiotowego.

- Nowoczesne pomoce dydaktyczne sprzyjają wprowadzaniu innowacyjnych metod nauczania oraz prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele będą mieć możliwość przygotowania ciekawych i niebanalnych ćwiczeń interaktywnych. Wszystko to w znaczący sposób wpłynie na atrakcyjność lekcji i aktywność uczniów, na ich kreatywność, umiejętność współpracy, a także sprawne poszukiwanie wiedzy i twórcze jej wykorzystanie – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.

Projekt będzie realizowany do końca 2019 roku, a jego koszt wyniesie 102.160,00 zł. Całość zadania została sfinansowana ze środków zewnętrznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mateusz Fąfara


Dzisiaj jest: 22 lutego 2020 Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

wybory-prezydenta-logo

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

11926282