Orkiestra Dęta z Daleszyc prężnie działa

Muzycy Orkiestry Dętej z Daleszyc doskonale reprezentują Miasto i Gminę Daleszyce na licznych przeglądach i festiwalach, w których biorą udział. Tak też było podczas XII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, jaki odbył się w Morawicy. Daleszycka orkiestra jak zawsze zachwyciła swoją muzyką i nie ma się co dziwić, bo jest to zespół na najwyższym poziomie.

Jak podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Orkiestra Dęta Daleszyc jest perełką tutejszej tradycji i kultury. – Jest to formacja z wieloletnią tradycją. Tworzą ją osoby z pasją i wielkim zaangażowaniem. Muzycy doskonale nas reprezentują poza granicami gminy, na festiwalach i przeglądach, jak chociażby podczas minionego właśnie XII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Morawicy – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszej orkiestry, ponieważ potrafi zagrać rewelacyjnie, co potwierdzają ostatnie przeglądy. Są to bardzo dobrzy muzycy – mówił sekretarz Miasta i Gminy Daleszyce, Piotr Ferens.

Wieloletnia tradycja

O historii Orkiestry Dętej z Daleszyc opowiedział Norbert Wojciechowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. - Z przekazu naszych przodków i zapisanych w kronikach informacji wynika, że daleszycka Orkiestra Dęta powstała w 1927 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Daleszycach i do dziś z powodzeniem kontynuuje tradycje muzykowania. Obecnie formacja liczy 22 osoby, którym należą się ogromne słowa uznania za wkład pracy w działalność orkiestry. A trzeba podkreślić, że życie w zespole to duży obowiązek i wymóg sumienności. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu, a muzycy muszą nieustannie ćwiczyć grę na instrumentach – powiedział dyrektor Norbert Wojciechowski.

Prężna działalność

Orkiestra Dęta z Daleszyc prężnie działa pod czujnym okiem kapelmistrza Jacka Cielibały i regularnie włącza się w wydarzenia kulturalnie organizowane w gminie, ale też reprezentuje ją na zewnątrz, podczas przeglądów i festiwali. - W 2015 roku braliśmy udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Płocku. Już od 12 lat bierzemy udział w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych. Tydzień temu byliśmy obecni w Busku, gdzie uczestniczyliśmy w Przeglądzie Orkiestr Dętych Województwa Świętokrzyskiego. Zajęliśmy tam drugie miejsce i zdobyliśmy nominację do Regionalnych Przeglądów Orkiestr, które odbędą się w przyszłym roku. Wierzę, że godnie będziemy tam reprezentowali Miasto i Gminę Daleszyce – podkreślił dyrektor Norbert Wojciechowski.

Można dołączać

Co ważne, szeregi Orkiestry Dętej z Daleszyc są ciągle otwarte. Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu będą mile widziane, ale są też pewne warunki. Aby wstąpić do orkiestry trzeba wykazywać się obowiązkowością, dobrymi chęciami i zaangażowaniem. – Zachęcamy do dołączania do orkiestry. Jest to wspaniała szansa na obeznanie się z instrumentami i nieodpłatną nauką gry. Zapraszamy na próby we wtorki i piątki do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach od godziny 19.00. Trzeba jednak pamiętać, że życie w orkiestrze to ciągła praca nad doskonaleniem swoich umiejętności, ponieważ zespół gra bardzo szeroki repertuar, począwszy od muzyki klasycznej, aż po muzykę rozrywkową. W dzisiejszych czasach to już nie tylko marsze, bo trend w tym obszarze podąża do przodu. Warto też dodać, że nasz kapelmistrz Jacek Cielibała jest również kompozytorem, a więc uczy muzyków także unikatowych utworów, które sam przygotowuje. A jest naprawdę cenionym muzykiem w województwie świętokrzyskim – podkreślił dyrektor Norbert Wojciechowski.

Działalność orkiestry bardzo mocno wspiera burmistrz Dariusz Meresiński oraz samorząd Miasta i Gminy Daleszyce. – Gmina jest głównym sponsorem zespołu. Orkiestra jest również wspierana przez Ochotniczą Straż Pożarną i MGOK w Daleszycach. Dziękujemy wszystkim, dla których działalność orkiestry jest ważna – podsumował dyrektor Norbert Wojciechowski.

Agnieszka Olech


Dzisiaj jest: 12 sierpnia 2020 Imieniny: Klara, Lech, Julian

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12172021