Pierwszoklasiści na START!!!

22 października 2019 r. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Przepiękna dekoracja sali lekcyjnej umiliła dzieciom poranną edukację. Po zajęciach szkolnych dzieci udały się do domów, aby ubrać odświętny strój na uroczystość ŚLUBOWANIA.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadzący uroczystość, starsi koledzy z klasy VII – Maja Przepióra i Ignaś Chudzicki, powitali gorąco zaproszonych gości : Pana Burmistrza Dariusza Meresińskiego, Panią Dyrektor Elżbietę Kasperek, rodziców, a szczególnie klasę pierwszą, której "oddali głos". Pierwszaki błysnęły talentem oraz umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi i tanecznymi. Kiedy każde dziecko przedstawiało się, na tablicy, widzowie mogli oglądać slajdy zdjęć z ich podobiznami. Znajomość przepisów ruchu drogowego, mapy Polski, odgadywanie zagadek były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, w biretach na głowach, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia poprzez dotknięcie ramienia dużą kredką. Potem każde dziecko składało odcisk swojego palca na pamiątkowej karcie. Z rąk Pani Joanny Szostek uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od Pani Dyrektor – pierwszy dokument, legitymację szkolną. Rodzice podarowali swym pociechom piękne kubeczki z ich imionami i słodkościami w środku.

Pan Burmistrz złożył pierwszakom gratulacje, życzył samych sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy oraz podarował torbę pysznych cukierków. Pani Dyrektor wyraziła swoją radość i zadowolenie z występu dzieci.

Na koniec głos zabrała Pani Iwona Bozowska, przewodnicząca Klasowej Rady Rodziców. Wyraziła Swą dumę z dzieci i wiarę, że będą się starały zdobywać wiedzę i być dobrymi ludźmi. Na ręce wychowawczyni, Pani Joanny Szostek przekazała radiomagnetofon, który będzie służył dzieciom przez cały czas nauki.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

PIERWSZAK – jak to dumnie brzmi!

Opracowała: Joanna Szostek


Dzisiaj jest: 12 sierpnia 2020 Imieniny: Klara, Lech, Julian

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12171977