Radni za oszczędzaniem wody i zwolnieniem z opłat za żłobek

29 kwietnia odbyła się sesja nadzwyczajna VIII kadencji Rady Miejskiej w Daleszycach. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, prowadzona była w trybie zdalnym. Radni przyjęli istotne dla życia mieszkańców gminy Daleszyce uchwały.

Z powodu alarmujących prognoz pogody zwiastujących suszę, radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, działkowych i innych terenów zielonych oraz wypełniania basenów przydomowych na terenie Miasta i Gminy Daleszyce. Zakaz będzie obowiązywał od 1 czerwca do 23 września.

W związku z ograniczeniami nałożonymi przez wprowadzony w kraju stan epidemii, radni zdecydowali o zmianie uchwały Nr XIII/95/2015 z dnia 30 października 2015 roku w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobku utworzonym przez Gminę Daleszyce. Podjęta uchwała mówi, że w przypadku zawieszenia działalności (zamknięcia) żłobka, rodzicom i opiekunom prawnym przysługuje zwolnienie z opłaty za pobyt dziecka w placówce. Zwolnienie z opłaty przysługuje od dnia 1 kwietnia 2020r. do czasu ponownego otwarcia placówki, w wysokości proporcjonalnej do liczby dni, gdy nie świadczone były usługi.


Dzisiaj jest: 23 stycznia 2021 Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12407103