Akademia Spartakusa wznowiła treningi

4 maja młodzi piłkarze trenujący w Akademii Spartakusa znowu wybiegli na boisko. Ze względu na obostrzenia, ćwiczą w grupach liczących maksimum 6 osób.

-Bardzo się cieszę, że wreszcie po tak długiej przerwie nasza Akademia Piłkarska może rozpocząć zajęcia sportowe. Na razie oczywiście w ograniczonym zakresie, ale przynajmniej dzieci będą mogły wyjść na boisko- mówi Andrzej Hernik, prezes Spartakusa. – Jeśli chodzi o drużynę seniorów, to czekamy na decyzje rządu, Ministerstwa Zdrowia i PZPN-u odnośnie ewentualnego dokończenia obecnego sezonu, a także kształtu rozgrywek w następnym. Mam nadzieję, że w miarę szybko podjęte zostaną kroki zdejmujące następne restrykcje i pierwsza drużyna rozpocznie treningi – dodaje prezes.

- Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że można będzie wyjść na boiska, od razu podjęliśmy działania w celu powrotu do treningów. Zajęcia w Akademii rozpoczęliśmy w poniedziałek 4 maja zachowując oczywiście wszystkie podstawowe i zalecane środki ostrożności - mówi Marek Mierzwa, dyrektor sportowy klubu. – Mamy do dyspozycji trzy boiska: „Orlik", boisko boczne i boisko główne, do których będą prowadziły trzy osobne wejścia, przy każdym wejściu będą środki dezynfekujące. Nikt poza trenerami, zawodnikami i pracownikami obsługi nie będzie mógł przebywać na stadionie, dzieci będą zostawiane i odbierane przed wejściem na boiska, dłonie, sprzęt i przybory będą dezynfekowane przed i po zajęciach – dodaje.

- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni, że bardzo dużo rodziców wyraziło zgodę na udział swoich dzieci w treningach w tych dziwnych dla nas okolicznościach. Ustalony już jest harmonogram zajęć w Akademii. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 20.00. Treningi będą trwały od 45 do 55 minut z przerwami po 20 minut na przygotowanie boiska dla następnego zespołu, w grupach będzie po 5-6 zawodników plus jeden trener. Przewidziane są również zajęcia indywidualne dla bramkarzy wszystkich roczników. Najczęściej o jednej porze będzie trenowało dwie drużyny, sporadycznie trzy, aby zminimalizować ryzyko zakażenia – podsumowuje trener koordynator Akademii Piłkarskiej Cezary Ruszkowski.

Patryk Zdanowski, Spartakus Daleszyce


Dzisiaj jest: 23 stycznia 2021 Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12407087