Wirtualna akademia i Dzień Flagi w Szkole Podstawowej w Sukowie

Choć zdalne nauczanie nie ułatwia integracji i tworzenia programów artystycznych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie znaleźli sposób na wspólne świętowanie tradycyjnych uroczystości, jakie zazwyczaj przygotowywane są w szkołach. Z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dzieci, młodzież i nauczyciele przygotowali wyjątkowy wirtualny apel. W cyberprzestrzeni załopotały również flagi na 2 maja.


„W coroczny kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Sukowie wpisana jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak: patriotyzm i Ojczyzna. 4 maja 2020 roku, można odnieść wrażenie, było tradycyjnie. Przedstawione zostało tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku, a duży nacisk został położony na próbę wyjaśnienia, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. W dobie koronawirusa nic jednak nie dzieje się "jak zawsze". Nasze świętowanie przeniosło się do Internetu. To ważna lekcja dla nas wszystkich - nie tylko historii, ale też solidarności. Tu możemy być razem. Ważne, że w tak trudnym dla Ojczyzny momencie pamiętamy o naszej historii i symbolach narodowych"- czytamy na stronie internetowej placówki. Na kanale YouTube można obejrzeć przygotowany przez uczniów wirtualny program artystyczny pt. "Nauczmy się na pamięć tego kraju..."

Szkoła Podstawowa w Sukowie z równym zapałem świętowała w cyberprzestrzeni Dzień Flagi, który przypada 2 maja. W odpowiedzi na ogólnopolską akcję „Moja flaga" uczniowie wywieszali biało-czerwone flagi, robili okolicznościowe zdjęcia i opublikowali je w mediach społecznościowych. „Ważne, że pokazaliśmy właśnie teraz, że potrafimy się jednoczyć i manifestować miłość do Ojczyzny oraz przywiązanie do barw narodowych" – podkreślają nauczyciele SP w Sukowie.


Dzisiaj jest: 23 stycznia 2021 Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12407129