Nowe nawierzchnie w gminie Daleszyce, kolejne drogi w planach

Wciąż poprawia się komfort i bezpieczeństwo podróżowania w gminie Daleszyce. Na kolejnych drogach odnowione zostały nawierzchnie, gotowe są chodniki. Nowe odcinki dróg są w fazie projektowania, a w planach pokazują się już następne inwestycje.

Nowy asfalt jest położony na dwóch trasach powiatowych w granicach gminy. Sfinalizowane zostały prace w Szczecnie, gdzie w pierwszym etapie oddany został mieszkańcom do użytku chodnik, a po nim zakończona została budowa drogi. Trasa o długości ponad 700 metrów została poszerzona o pół metra, by spełnić wymogi dotyczące szerokości dróg powiatowych, w ramach zadania utwardzone zostały także pobocza, umocnione skarpy rowów i przebudowane zjazdy.

Podobne zadanie realizowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kielcach jest wykonywane w Sukowie-Modrzewiu, gdzie drogowcy zakończyli już budowę chodnika i wylewają kolejne warstwy asfaltu na poszerzonej jezdni. W następnym etapie tej inwestycji prace przenoszą się do Sukowa-Babie i tutaj również w planach jest chodnik (prace już rozpoczęte) i nowa nawierzchnia.

Kolejna inwestycja została zrealizowana na trasie Suków – Borków – Daleszyce (z wyłączeniem tych odcinków, które były już wcześniej modernizowane). Nowa warstwa asfaltu została wylana na czterokilometrowym odcinku drogi od Sukowa-Papierni do Słopca. Przy odnowionej nawierzchni utwardzone zostały pobocza i zmodernizowane zatoczki autobusowe. Nowy asfalt został położony także na krótkim fragmencie od sukowskiej rogatki w kierunku Papierni, od Słopca do wjazdu na obwodnicę Daleszyc oraz za obwodnicą w kierunku daleszyckiego rynku. Przebudowa „powiatówek” jest dofinansowana w ramach rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”.

Na zakończenie czeka również zadanie dotyczące budowy chodnika i poszerzenia ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Marzyszu. Tymczasem w tej miejscowości przebudowana została też droga dojazdowa do gruntów rolnych. Około trzystumetrowy odcinek zyskał nową nawierzchnię tłuczniową. Zadanie zostało dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego w ramach ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

W ramach aktualnych planów inwestycyjnych dotyczących dróg w gminie Daleszyce podpisane zostały umowy na opracowanie pięciu dokumentacji projektowych: na rozbudowę skrzyżowania obok Domu Ludowego w Daleszycach, przebudowę drogi powiatowej w Mójczy-Sukowie wraz z budową chodnika oraz oświetlenia ulicznego, przebudowę drogi gminnej wraz z budową chodnika w Marzyszu, przebudowę drogi gminnej Słopiec-Ławy-Niwy oraz na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Szczecno wraz z budową chodnika. Po przygotowaniu projektów wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę możliwy będzie kolejny etap działań, czyli wybór wykonawcy prac i realizacja planowanych inwestycji. Wszystkie te zadania będą realizowane po otrzymaniu dofinansowania.


Dzisiaj jest: 26 listopada 2020 Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12319727