Andrzej Gillner, Kajetan Gornig, Janusz Moszyński i Adam Neumann zostali zarejestrowani jako kandydaci w przedterminowych wyborach prezydenta Gliwic
Czterech kandydatów powalczy o fotel prezydenta Nowej Soli. Przedterminowe wybory odbędą się 5 stycznia 2020 r.
Projekt ustawy o łódzkiej metropolii jest już po pozytywnej opinii legislatorów z biura Senatu – poinformował senator Krzysztof Kwiatkowski
Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki - zdecydował Sąd Okręgowy w Olsztynie.
NFOŚiGW wydłużył do 18 grudnia 2020 r. termin składania wniosków o dofinansowanie z programów: „Polska Geotermia Plus”, „Energia Plus” i „Ciepłownictwo powiatowe”.
Można dostrzec już pierwsze efekty prac przy budowie platformy widokowej w Daleszycach oraz zagospodarowaniu miejsc wokół świetlic w Cisowie i Widełkach. Już niebawem staną tam wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, będzie także oznakowana ścieżka dydaktyczna.
Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest Firma Projektowo-Budowlana „WŁODAR” Michał Włodarz.
Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w miejscowościach Cisów i Widełki. Powstaną tam ścieżka dydaktyczna w formie pętli i platforma widokowa z trzema przystankami.
Taras widokowy będzie miał konstrukcję drewnianą i wysokość około 15 metrów nad poziomem terenu. Powstanie tu 5 stanowisk postojowych w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Wokół platformy staną tablice informacyjne, kosze na śmieci, toaleta, ławki parkowe i stojaki na rowery.
Wokół świetlic oprócz miejsc postojowych, toalet, tablic informacyjnych, ławek parkowych, koszy na śmieci i stojaków dla rowerów wybudowane będą także drewniane wiaty z miejscami siedzącymi i stołami. Ścieżka dydaktyczna zostanie odpowiednio oznakowana i wyposażona w tablice informacyjne.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków RPOWŚ 2014-2020, działanie 6.3 Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo – ZIT KOF.
Mateusz Fąfara