burmistrzWitam Państwa serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce, poprzez którą chcemy przybliżyć uroki naszej małej ojczyzny.

Ziemia Daleszycka to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, a jej największym atutem jest nieskażona niczym przyroda. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody, wycieczek szkolnych, zajęć terenowych, a także wycieczek rodzinnych.

Gmina Daleszyce to idealne miejsce dla różnych form wypoczynku: dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, miłośników sztuk plastycznych, dla których nie brakuje inspirujących plenerów malarskich. Na osoby preferujące sporty ekstremalne czeka w Borkowie Adventure Park. Również w Borkowie w upalne dni, na czystej plaży zażywać można kąpieli słonecznych i chłodzić się w strzeżonym przez ratowników akwenie wodnym, zaś zimą w pobliskim Niestachowie czeka przystosowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców stok narciarski. Liczne imprezy kulturalne i żywe miejscowe tradycje zapewnią Państwu moc niezapomnianych wrażeń.

Ten właśnie trend chcemy wykorzystać stawiając na rozwój turystyki. Do daleszyckiej krainy zapraszają właściciele zajazdów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych na wszelkiego rodzaju eventy, szkolenia czy konferencje zaś wiejskim jadłem, wypoczynkiem w siodle czy możliwością uczestniczenia w gospodarskim obrządku kuszą właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Gmina Daleszyce za względu na wspaniałą przyrodę, niezwykłe walory urbanistyczne, dobrą infrastrukturę techniczną i bliską komunikację z miastem Kielce jest idealnym miejscem dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego. Zapraszam wszystkich inwestorów do budowania tu swoich domów i stałego osiedlania się na naszej pięknej Ziemi Daleszyckiej.


/-/ Dariusz Meresiński
Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

Gmina w obiektywie

13 czerwca Polska otwiera granice z krajami UE

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Dokładnie tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce. Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski.

Czytaj więcej...

ARiMR otwiera swoje placówki – pierwszy etap

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, od 16 marca 2020 r. ograniczona została możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych i centrali ARiMR. Mimo wprowadzenia obostrzeń Agencja realizowała swoje zadania na bieżąco.

Sprawna obsługa jest możliwa m.in. dzięki realizowanej w ARiMR strategii Agencja 4.0.

Czytaj więcej...

Rząd znosi kolejne ograniczenia związane ze stanem epidemii

13 maja rząd przedstawił trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Wiadomo już, że od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Od 25 maja umożliwione zostaną bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opieka nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Co jeszcze się zmieni?

Czytaj więcej...

Biblioteka w gminie Daleszyce wznowiła działalność

Czytelnicy, którym w czasach społecznej kwarantanny brakowało kontaktu z literaturą, mogą znowu wypożyczać książki. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach wznowiła swoją działalność. Pracownicy zadbali o to, aby było tu maksymalnie bezpiecznie pod względem epidemicznym.

Mieszkańcy tęsknili za książkami

To dobra wiadomość dla miłośników książek. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach znowu działa. Tymczasowy przestój spowodowany był odgórnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd RP, nakazującymi zamknięcie wszelkich instytucji oświaty, kultury i sportu. – Mieszkańcy gminy Daleszyce byli już spragnieni książek. Zdarzało się, że kiedy spotykali gdzieś pracowników biblioteki, dopytywali, kiedy ją otworzymy. Brak dostępu do literatury szczególnie doskwierał im przed świętami, kiedy każdy miał wolny czas dla siebie i myślał, że spędzi go z książką. Z informacji, jakie do mnie docierały wiem, że w tym trudnym czasie całkowitego zamknięcia bibliotek, czytelnicy wspomagali się e-bookami dostępnymi w Internecie. Cieszy nas fakt, że jednak ludzie czują potrzebę czytania – podkreśla Alicja Prendota, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach.

Czytaj więcej...

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

korona-4-maja

Rząd zapowiada kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Będą także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

Działalność gospodarcza – otwarte centra handlowe i hotele

Od poniedziałku 4 maja 2020 roku znosimy istotne ograniczenia w handlu.

• Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, ale z limitem osób i bez spożywania posiłków

Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe – zostaną otwarte.

Czytaj więcej...

Premier zapowiada znoszenie kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, w tym otwarcie boisk sportowych

korona-sport

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy będą wznowione 29 maja, a żużlowej ekstraligi 12 czerwca. Sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio będą mogli korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu.

DRUGI ETAP

Od 4 maja udostępnione zostaną następujące obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym

Maksymalnie do 6 osób.
• Stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne),
• boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki),
• infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa,
• pola golfowe,
• ośrodki jeździeckie oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe.

Czytaj więcej...

Rząd przedstawia nowe zasady dotyczące powrotu do szkół i przeprowadzenia egzaminów w związku z epidemią koronawirusa

korona-szkola

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłuża jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Jak podkreśla rząd: wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski wyraził nadzieję, że sytuacja epidemii pozwoli przeprowadzać zaplanowane egzaminy przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa. „Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, aby przeprowadzenie egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin” – zaznaczył szef resortu edukacji.

Czytaj więcej...

„Chroń siebie i swoich bliskich” - maseczki dla mieszkańców gminy Daleszyce!

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-COV-2 dnia 16-go kwietnia wszedł w życie obowiązek noszenia maseczek ochronnych, przepis ten obowiązuje w miejscach publicznych tj. w sklepach , na przystankach a w praktyce wszędzie tam, gdzie możemy spotkać inne osoby nie zamieszkujące w tym samym gospodarstwie domowym.

Urząd Miasta i Gminy Daleszyce wyszedł naprzeciw tym zaleceniom i cześć pakietów ochronnych dla służby zdrowia trafiła do naszych przychodni w Daleszycach, Szczecnie i Sukowie już z końcem marca. Druga część maseczek została przekazana do klubów seniora oraz do radnych i sołtysów, którzy czekają na zgłaszanie się osób mających problem z pozyskaniem maseczek.

Czytaj więcej...

Rząd przedstawia etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

Rząd przedstawia kolejny komunikat dotyczący stopniowego znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem:
Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów.

Czytaj więcej...

Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos!


Dzisiaj jest: 10 lipca 2020 Imieniny: Amelia, Filip, Witalis

wybory-prezydenta-logozakladka-koronawirus2-www

odpady-nowe-konto.jpg

odpady2013

info-radca-prawny-www

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12120763