Uprzejmie informujemy, że Gmina Daleszyce zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w zakresie promocji i realizacji Programu Czyste Powietrze. W Urzędzie Gminy Daleszyce uruchomiony został Punkt Konsultacyjno-Informacyjny  Programu  Czyste Powietrze,  w którym zainteresowane osoby mogą uzyskać wszelkie informacje o zasadach i warunkach skorzystania z pomocy finansowej na wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizację użytkowanych budynków mieszkalnych oraz wyodrębnionych lokali mieszkalnych.

Informacje można uzyskać bezpośrednio w punkcie konsultacyjnym w pokoju 210, telefonicznie pod nr tel.: 41 317 16 94 wew. 210 oraz pod adresem

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Czyste Powietrze
w gminie Daleszyce czynny jest w godzinach pracy urzędu:

poniedziałek - piątek: 7:30-15:30

W punkcie konsultacyjno-informacyjnym zainteresowani mogą uzyskać pełną informację o Programie Czyste Powietrze w formie ulotek i ustnych wyjaśnień, doradztwo energetyczne, pomoc w sporządzeniu wniosku o dotację (formularz danych niezbędnych do sporządzenia wniosku do Programu Czyste Powietrze) oraz pomoc w sporządzeniu wniosków o płatność po zrealizowaniu części lub całości przedsięwzięcia. Urząd gminy może również przekazać  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wnioski o dotacje oraz wnioski o płatność zarówno w formie papierowej jak i w postaci elektronicznej. Na życzenie wnioskodawcy urząd przekaże wnioski do WFOŚiGW zarówno te, które zostaną sporządzone przez wnioskodawcę jak również przygotowane przez punkt konsultacyjno-informacyjny.

Właściciele budynków, którzy kwalifikują się do podwyższonego poziomu dofinansowania przed sporządzeniem wniosku o dotację pobierają zaświadczenie potwierdzające przeciętny, średni dochód na osobę w ich gospodarstwie  domowym. Dla osób (właścicieli budynków), którzy są mieszkańcami gminy Daleszyce właściwym do wydania tego zaświadczenia jest Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, który do potwierdzania dochodów wyznaczył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach.

Wszelka pomoc świadczona przez punkt konsultacyjno-informacyjny oraz wydawanie zaświadczeń o dochodach są bezpłatne.

Skorzystaj z pomocy jaką oferuje Program Czyste Powietrze.
Odejście od ogrzewania budynków mieszkalnych węglem jest nieuniknione.
Zrób to już teraz z wykorzystaniem bezzwrotnej dotacji.

Ulotka informacyjna programu "Czyste Powietrze" ( link https://czystepowietrze.gov.pl/do-pobrania/) – Broszura – uniwersalna a5 – obowiązuje od 15 07 2022 do druku

Wszystkie informacje o programie na stronach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach (link https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl/strona-glowna-programu)

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych