Postępuje budowa nowej sali gimnastycznej w gminie Daleszyce – obiekt powstaje przy szkole podstawowej w Borkowie. Nowy budynek jest już zadaszony i otynkowany.

- Sala gimnastyczna to z pewnością spełnienie marzeń wielu uczniów i nauczycieli, którzy będą mogli pielęgnować tu sportowe pasje – podkreśla burmistrz Dariusz Meresiński.

- Mimo sezonu zimowego udaje nam się kontynuować wiele prac w naszej gminie, między innymi związanych z budową nowych obiektów – dodaje burmistrz Dariusz Meresiński. – W sali gimnastycznej w Borkowie wstawione zostały już okna, budynek jest ocieplony i otynkowany, zaczęły się prace wewnątrz. Poza halą sportową będzie tu pełne zaplecze sanitarno-szatniowe. Obiekt będzie się też wpisywać w strategię ograniczania niskiej emisji dwutlenku węgla dzięki zainstalowaniu pieca na pellet, pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej. Tym samym zyskamy nowoczesną szkołę, będzie to też kolejna wizytówka naszej miejscowości.

- Sala gimnastyczna przy szkole w Borkowie to było moje marzenie – mówi sołtys miejscowości i Przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach Rafał Siwonia. – Podobnie zresztą jak wielu mieszkańców, którzy widzą, że przy naszej szkole tego obiektu bardzo brakowało. I nie chodzi tylko o poprawę warunków do ćwiczeń dla uczniów, ale też o organizację większych uroczystości – dodaje sołtys.

- Przy nowej sali gimnastycznej będziemy mieli również pomieszczenie do spotkań i integracji mieszkańców. Może to pociągnie za sobą stworzenie w Borkowie klubu seniora czy koła gospodyń wiejskich - więc otworzą się dla wszystkich mieszkańców nowe możliwości – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach Rafał Siwonia.

Sala gimnastyczna w Borkowie to jeden z trzech obiektów powstających w gminie Daleszyce z dofinansowaniem pozyskanym w ramach pierwszej edycji programu Polski Ład. Drugi to sala gimnastyczna w Marzyszu, gdzie także stanęły już ściany i wykonany został dach. W kolejnym etapie wykonywane będą prace wewnątrz obiektów oraz zagospodarowany zostanie też teren wokół budynków. Trzeci obiekt to świetlica wiejska w Mójczy, powstająca w sąsiedztwie szkoły i boiska sportowego. Będą się tu mieścić garaże OSP i sale przeznaczone do integracji mieszkańców.