Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach i świetlica Integracyjno-Wspierająca „Promyczek” zapewniły naszym dzieciom wachlarz atrakcji w czasie ferii zimowych dla dzieci, które wolny czas od nauki spędzały w swoich domach.

Dzięki naszym jednostkom dzieci miały zapewnioną codzienną opiekę oraz ciekawie zagospodarowany czas wolny. Dla każdego coś fajnego – różnorodne zajęcia, warsztaty i wycieczki, były dostępne dla wszystkich chętnych młodych mieszkańców gminy Daleszyce.

„Promyczek” zaoferował swoim podopiecznym ciekawe warsztaty m.in. mydlarskie, malarskie, modelarskie i chemiczne. Były również pełne śmiechu i zabawy wycieczki do kina, Parku legend w Nowej Słupi oraz kręgielni. Ważnym do odnotowania jest fakt, że dla niektórych dzieci z rodzin wspieranych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach były to pierwsze zajęcia poza domem.

MGOK zapraszał na oryginalne zajęcia do swoich świetlic, w których dzieci miały możliwość szlifować swoje umiejętności: artystyczne, przygotowując piękne wazony ze słoików, ozdobne butelki, kubki i talerzyki, kulinarne, przyrządzając pyszne gofry i zapiekanki, jak również sportowe z licznymi konkurencjami, w których nie było przegranych.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Zorganizowany został rajd leśny, podczas którego pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce opowiadali o leśnych zwierzętach oraz walorach naszej przyrody, czyli o tym, co w naszej gminie jest najcenniejsze.

Nasza jednostka kultury zorganizowała również trzy wycieczki. Pierwsza odbyła się do Centrum Geoedukacji w Kielcach, gdzie dzieci obejrzały krótki film o Ziemi, a podczas dwóch drużynowych rozgrywek mogły przyswoić wiedzę geologiczną. Następnie udały się do kina Helios na przygodowy film animowany pt. „Ekipa z Dżungli. Misja ratunkowa”.

W kolejną wycieczkę podopieczni udali się do Etno Pracowni w Żarkach w województwie śląskim. Dzieci odwiedziły Muzeum Dawnych Rzemiosł, Stary Młyn, Krainę Hokus Pokus, czyli fabrykę słodyczy, restaurację Przystań Leśniów, gdzie uczestnicy przygotowywali swoją pizzę pod okiem szefa kuchni.

Ostatnią wycieczką, na zakończenie ferii zimowych, była całodniowa zabawa w parku rozrywki „Majaland” w Warszawie. Wszyscy dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa dostępnych atrakcji dedykowanych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Był to wyjątkowy czas, który na długo zostanie w pamięci naszych milusińskich, a pracownicy „Promyczka” i MGOK-u już planują ciekawe atrakcje, którymi będą umilać czas podczas tegorocznych wakacji.