Chcesz zmienić oblicze świata? Zacznij od swojego "podwórka". W myśl tych słów uczniowie Szkoły Podstawowej w Mójczy, począwszy od pierwszoklasistów, na ósmoklasistach skończywszy, ochoczo przyłączyli się do akcji "Sprzątamy dla Polski" zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Szczególną troską objęli bezpośrednie otoczenie placówki oraz szkolne boisko i jego okolice, a także drogi do niego prowadzące. Brawo dla wszystkich zaangażowanych.
Każda okazja jest dobra, aby dbać o środowisko naturalne, ale ten dzień jest szczególny. Na 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W ramach trzeciej odsłony ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski" wychowankowie Szkoły Podstawowej w Mójczy pod czujnym okiem nauczycieli posprzątali wiele zakątków w sąsiedztwie budynku, w którym na co dzień się uczą. Pieczołowicie sprawdzone zostały okolice placu zabaw, przyszkolnego parkingu i boiska. Wszyscy starali się niczego nie przeoczyć i swoją postawą dawali przykład, że lekcje z zakresu edukacji proekologicznej nie poszły w las. Akcje angażujące i promujące właściwe postawy, a także zwiększające świadomość ludzi na temat zagrożeń środowiska lokalnego są niezwykle cennym kapitałem na przyszłość.
Inicjatywa znana pod hasłem "sprzątanie świata" z roku na rok zyskuje na popularności. Została zainicjowana pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, ale do dziś konsekwentnie uświadamia nam, jak palącą kwestię stanowi segregacja odpadów i niezanieczyszczanie środowiska naturalnego. Jest więc niezwykle ważne, by tej cennej lekcji udzielano już w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wspólne sprzątanie to inicjatywa znana od lat i przywoływana pod różnymi hasłami i przy różnych okazjach. To część międzynarodowej kampanii "Clean up the World", która została zapoczątkowana w 1989 r. w Australii. W naszym kraju jest organizowana od 1994 roku. Worki wypełnione po brzegi śmieciami są dowodem, że jest ciągle potrzebna.