„Śmieciu precz, brudzie precz!
Ład, porządek dobra rzecz!”

Międzynarodowy Dzień Ziemi to okazja do przypomnienia przedszkolakom, że dbałość o naszą planetę leży w interesie wszystkich ludzi. Utrzymanie naszego otoczenia 
w czystości nie mogłoby się odbyć bez ludzi zajmującymi się zawodowo oczyszczaniem miast i wsi.

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Eko-Kwiat z Woli Jachowej, zajmującego się odbiorem odpadów komunalnych na terenie naszej gminy

Pracownicy zwrócili uwagę na  konieczność segregacji odpadów,  przypomnieli zasady segregacji. Przedszkolaki obejrzały film pokazujący, na czym polega codzienna praca zaproszonych gości, a nie lada atrakcją stało się obejrzenie z bliska samochodu – śmieciarki.

Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania, przyporządkowywały śmieci do worków w odpowiednim kolorze. Na zakończenie każda grupa otrzymała słodkie upominki oraz grę  planszową, utrwalającą zasady segregacji.

Dziękujemy pracownikom Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Eko-Kwiat za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Anna Harabin
Edyta Jamioł       
Jolanta Kwiecień – Pacierz

Nauczyciele ZSP w Daleszycach