29 stycznia Daleszyce zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na terenie gminy kwestowało stu wolontariuszy, a w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się licytacja gadżetów przekazanych przez organizatorów i lokalnych darczyńców. W sumie w tym roku do szczytnego celu fundacji Jurka Owsiaka dołożyliśmy 66.070,00 zł.

- 31 Finał WOŚP na terenie Miasta i Gminy Daleszyce zakończył się wspaniałym sukcesem. Udało się zebrać kwotę ponad 66 tysięcy złotych. To ogromny sukces – podsumował burmistrz Dariusz Meresiński. -  Gorące podziękowania dla pracowników MGOK Daleszyce, wolontariuszy, osób które brały udział w licytacji, artystów występujących na scenie oraz wszystkich tych, którzy przekazali gadżety na licytację. Razem możemy więcej! Dziękuję za ten dar dobroci – podkreśla burmistrz.

Wolontariusze zebrali do swoich puszek 48,7 złotych, a rekordzistką w tym roku była Julia Baran ze szkoły w Sukowie. Podczas licytacji w MGOK udało się uzbierać 17,4 tys. zł. Wśród ofiarowanych na aukcję przedmiotów były tradycyjnie koszulki z logo 31-ego finału Orkiestry, piłki z podpisami zawodników Reprezentacji Polski, Korony Kielce i Spartakusa Daleszyce, obraz podarowany przez burmistrza Dariusza Meresińskiego, pióro od sekretarza Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach, artykuły gospodarstwa domowego i lokalne przysmaki, rzeczy ofiarowane były i licytowane przez mieszkańców naszej gminy, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich, strażaków, kluby sportowe, radnych i sołtysów.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jak co roku zagrała także Orkiestra Dęta w Daleszycach pod batutą Jacka Cielibały, która swój występ rozpoczęła od hymnu WOŚP, po czym zachwyciła publiczność składanką utworów świąteczno-rozrywkowych. Na scenie zaprezentował się miejski chór Michael pod kierownictwem Wojciecha Mazurczaka, młodzi artyści - Daniel Krzysiek przygotowany przez Krzysztofa Kucharczaka i Jakub Baran ćwiczący pod opieką pani Haliny Górskiej – uczniowie daleszyckiej szkoły, a także zespół taneczny Kryształki pod opieką Łukasza Górskiego.

Licytację poprowadził dyrektor MGOK Norbert Wojciechowski, który podsumował wszystkie lata wspólnego grania z Orkiestrą w naszej gminie, podczas których zebraliśmy w sumie ponad 600 tys. zł na rzecz naszych szpitali i doposażenia służby zdrowia.

W tym roku Orkiestra grała na rzecz małych i dorosłych pacjentów i lepszej diagnostyki sepsy.