Przy okazji takiego wydarzenia każdy martwi się o pogodę, która okazała się wprost idealna do zorganizowania festynu rodzinnego przy Szkole Podstawowej w Sierakowie. Już od wczesnych godzin porannych organizatorzy dali z siebie wszystko, aby ten dzień był wyjątkowy dla ich uczniów.

Wydarzenie rozpoczęło się krótkim występem uczniów pod nazwą „Sąsiedzkie Porachunki” z którego każdy widz mógł wyciągnąć odpowiedni morał. Następnie Pani Dyrektor Renata Pindral zaprosiła wszystkich na boisko, gdzie czekało wiele atrakcji.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach z animatorem Mateuszem Lutwinem z firmy Mat-Art, który zadbał, aby z każdej twarzy nie schodził uśmiech. Nie zapomniał też  zadbać o kondycję fizyczną, ponieważ konkurencje w których uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy wymagały dużej sprawności, a przy okazji dały im wiele radości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja pod nazwą „Bitwa na skarpetki”.

Na boisku czekał również oblegany dmuchaniec, do którego kolejka się nie kończyła. Można było zjeść smaczną watę cukrową, a dzieci mogły nauczyć się tworzyć różne kształty z balonów, co pozwalało rozwijać ich zdolności manualne. Nie zabrakło też strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smykowa, który edukowali jak należy się zachować w sytuacjach niebezpiecznych. Nauka poprzez zabawę – to jest to co lubimy najbardziej.

W tak ważnym dniu w życiu szkoły nie mogło zabraknąć zaproszonych gości m.in. Pana Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, Pani Joanny Witkowskiej – Sołtys Sołectwa Smyków.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Sierakowie oraz Towarzystwo Ekorozwoju Sierakowa i Smykowa.